גמילה מאלכוהול

  • התקשר עכשיו
    050-6759095

גמילה מאלכוהול

כל אדם היה רוצה שתהיה לו האפשרות לעצור לרגע את החיים, להקפיא את הרגע, לסדר את המחשבות, לאסוף כוחות. כל אדם זקוק להפסקה, הפוגה מהשגרה הלוחצת. כל אדם מגיע לרגע בו הוא מרגיש צורך להתמלא באנרגיה מחודשת, צבירת כוחות להתמודדות עם מרוץ החיים. אנו מאמינים כי כל אדם היה רוצה שתינתן לו הזדמנות נוספת להתחיל דרך חדשה! אנו מאמינים כי יש ביכולתו של כל אחד להגיע לידי מיצוי והגשמה!!
התמכרות לאלכוהול ומשקאות חריפים היא בעיה המשבשת את אורך החיים התקין ולעיתים אף מסכנת חיים ומובילה למוות בדר"כ עקב מחלות כבד או כליות, דימומים פנימים, התדרדרות מוחית, הרעלת אלכוהול, תאונות ואף התאבדות. בנוסף לפגיעה בריאותית ונפשית, התמכרות לאלכוהול יכולה אף לפגוע במעמדו החברתי של המכור וביחסיו עם המשפחה והחברים הקרובים.

לעתים קשה יותר להיגמל מאלכוהול מאשר ממרבית החומרים הממכרים האחרים. התסמינים הפיזיים של גמילה מאלכוהול משתווים לאלה שלגמילה מסמיםקשים.

גמילה מאלכוהול

גמילה מאלכוהול נחשבת לאחד מתהליכי הגמילה הקשים ביותר. יחד עם זאת, בעזרת טיפול נכון, ניתן לעבור את התהליך בהצלחה ולהיגמל מאלכוהול.

שלבי הגמילה:

השלב הראשון של גמילה מאלכוהול הוא השלב הפיזי, השלב השני הוא השלב הרגשי והשלב השלישי של גמילה מאלכוהול הוא השלב הרוחני.

השלב הראשון של גמילה מאלכוהול – השלב הפיזי

השלב הפיזי של גמילה מאלכוהול הוא השלב שבו מלמדים את הגוף מחדש איך לתפקד ללא האלכוהול. שלב זה של הגמילה נמשך כ- 21 יום, ומלווה בדרך כלל בחרדות, בהתכווצויות שרירים ובהזיות. ההשלכות הגופניות של גמילה מאלכוהול הן כאלה, משום שמזה זמן רב הגוף לא ידע לתפקד ללא האלכוהול והרגיש שהוא זקוק לו, וכאשר האלכוהול איננו – הגוף צריך להסתגל מחדש לתפקוד נכון.

השלב השני של גמילה מאלכוהול – השלב הרגשי

בשלב השני האדם הנמצא בתהליכי גמילה צריך ללמוד איך להתמודד עם המציאות ועם הרגשות שיוצרת אצלו המציאות הזאת – ללא האלכוהול. המקום בו האדם נמצא עכשיו הוא מקום שבו שותים כדי להתמודד עם רגשות מסוימים (עצב, כעס, חרדה), ואילו במרכז הגמילה אנחנו מספקים לו כלים שיאפשרו לו להתמודד עם אותם רגשות בדיוק – בלי לשתות אלכוהול. ההתמודדות מתבצעת באמצעות שיחה, שיתוף וקבלת כלים מעשיים מחזקים מהמדריכים עצמם.

השלב השלישי של גמילה מאלכוהול – השלב הרוחני

השלב שבו המטופל מתחיל לגלות על עצמו דברים אשר כל זמן שהוא היה מכור לאלכוהול הוא לא היה מודע לקיומם. ברוב המקרים מדובר בגילוי של דפוסי התנהגות קיצוניים, דפוסי חשיבה קיצונית ודפוסי התנהגות נוספים, שכדאי לקבל כלים כדי ללמוד איך למגר.

אין ספק, כי התהליך של גמילה מאלכוהול הוא תהליך לא פשוט אשר מצריך הרבה מאוד תעצומות נפש והרבה מאוד חוזק נפשי, אבל אין גם ספק, כי כאשר מקבלים את הליווי ואת הטיפול הנכונים – הוא לגמרי אפשרי.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
  • התקשר עכשיו
    050-6759095